Standardy stavebního řešení

Standardy bytových jednotek

Standardy bytových jednotek

Každý projekt je připraven na základě obvyklých standardů a výběru použitých materiálů (podlahy, obklady, topení apod.) či zařizovacích předmětů, jejichž přehled je uveden níže. Samozřejmě se Vám pokusíme vyjít vstříc v případě Vašich specielních požadavků a přání. Možnosti takovýchto klientských úprav jsou uvedeny dále v textu.

Změny na základě Vašich požadavků

Změny na základě Vašich požadavků

V závislosti na době, kdy vstoupíte do projektu, je možno na základě níže popsaných pravidel změnit dispoziční řešení vámi vybraného bytu (sloučení bytů, změna dispozice a rozvržení jednotlivých prostor, vestavěné skříně apod.) či zvolené materiály, zařizovací předměty, doplnění o specifické požadavky (klimatizace, instalace krbu, podlahové topení apod.).

Využijte možnosti ovlivnit podobu Vašeho budoucího bydlení

Využijte možnosti ovlivnit podobu Vašeho budoucího bydlení

Pokud vstoupíte do projektu před zahájením výstavby a uhradíte odpovídající zálohu, nejenže budete moci ovlivnit dispozici a řešení Vašeho budoucího bydlení, ale zároveň ušetříte 10% z ceny bytu! Po dokončení hrubé stavby a dovolují-li to technické možnosti, můžeme projednat změny použitých materiálů jako je výběr obkladů, podlah, dveří či zařizovacích předmětů. I v tomto případě můžete ušetřit 5-10% z ceny bytu!

Pravidla pro klientské změny

Pravidla pro klientské změny

Základní a minimální standardy pro každý byt jsou uvedeny u jednotlivých projektů včetně jejich jednotkových cen a dodavatelů. Tyto jsou stanoveny tak, abychom mohli poskytovat zákonnou garanci za provedené práce a celý byt. V případě Vašeho požadavku na změnu těchto standardů a volby vyššího standardu od uvedeného dodavatele, bude rozdíl v ceně zvolené položky navýšen o 10-15% za koordinaci. V případě volby vyššího standardu od jiného dodavatele bude cena navýšena o 15-20% z rozdílu cen. Předpokladem akceptace jakýchkoliv změn jednotlivých komponentů je jejich dostupnost do 6 týdnů a v rámci Prahy a blízkého okolí.

Specielní požadavky, které nejsou uvedeny ve standardech pro jednotlivé byty (jako např. zmíněná klimatizace, instalace krbu, atypické nebo posuvné dveře) nebo v případě, že Vaše volba nadstandardních materiálů nebo zařizovacích předmětů bude vyžadovat další dodatečné materiály na zabudování a vyšší než kalkulovanou náročnost, zpracujeme specielní kalkulaci těchto nadstandardů nebo víceprací, které s Vámi předem projednáme a vzájemně si je odsouhlasíme. Obdobně budeme postupovat i při přípravě instalací pro Vámi vybranou kuchyňskou linku (upozorňujeme, že kuchyňská linka není součástí standardního vybavení bytů).

Interiérové dveře

Obvyklé standardy bytových jednotek

Interiérové dveře dodáváme většinou od firmy Sapeli, která nabízí širokou škálu různých typů tvarů jednotlivých dveří, lištování, prosklení či povrchových úprav.

Vnější okna

Základním prvkem vnějších oken do svislých konstrukcí, příp. balkónových dveří, jsou tzv Eurookna, která jsou vyráběna z třívrstvého lepeného hranolu. V případě střešních oken volíme do našich projektů výrobky firem Velux a Solara.

Plynové kotle

Pro vytápění a ohřev teplé vody využíváme průtokové kombinované plynové kotle ověřené u tisíců zákazníků po celém světě, a to výrobky společností Vaillant a Junkers. Pro vytápění obytných místností využíváme buďto klasické podokenní radiátory typu Radik (firma Korado) nebo podlahové vytápění. Podlahové vytápění je využité ve většině našich projektů v koupelnách. V hlavní obytné místnosti je umístěn prostorový termostat, v ostatních místnostech pak termostatické hlavice na radiátory.

Podlahy v obytných místnostech jsou třívrstvých dřevěných lamel, alternativně laminátových lamel, vysoce odolných proti poškrábání, standardně v provedení buk pařený. Podlahy a obklady v obslužných místnostech (koupelna, WC, kuchyň) jsou keramické, především od tradičního výrobce RAKO.

Máte zájem o změnu standardů?

V případě Vašeho požadavku na změnu těchto standardů a volby vyššího standardu od uvedeného dodavatele, bude rozdíl v ceně zvolené položky navýšen o 10-15% za koordinaci. V případě volby vyššího standardu od jiného dodavatele bude cena navýšena o 15-20% z rozdílu cen.

V případě jakýchkoliv dotazů prosím kontaktujte:
ing. Petr Marek
Tel.: +420 603 455 203
E-mail: petr.marek@pudymm.cz